Fantastický večer Slovákov v Česku. Cingeľ, Okuliar, Holešinský či Lantoši zariadili výhry

Cingeľ zaznamenal proti Sparte tri body.
Cingeľ zaznamenal proti Sparte tri body.Profimedia
Hokejisti Komety Brno vyhrali v nedeľnom zápase 46. kola českej hokejovej Extraligy na ľade Sparty Praha 5:4 po predĺžení.

Výrazne sa pod tento výsledok podpísali aj slovenskí útočníci, pretože Lukáš Cingeľ strelil gól a na dva prihral. Raz sa presadil Kristián Pospíšil. Třinec doma uspel proti Litvínovu. Po jednom góle strelili Viliam Čacho, Libor Hudáček a Marko Daňo. Asistenciu zaznamenal Hrehorčák. Oliver Okuliar sa raz presadil gólovo a takisto asistoval. Mountfield HK hlavne vďaka nemu uspel v Karlových Varoch.

Kladno síce doma viedlo 3:1, ale v závere vyrovnal Adrián Holešinský, ktorý rozhodol predĺženie a zaznamenal dva góly. Róbert Lantoši sa postaral o jediný gól Mladej Boleslavi v Českých Budejoviciach, ten bol napokon víťazný. Pardubice jednoznačne zdolali Liberec 7:1, dve asistencie zaknihoval Pánik.