Slováci mali slabší deň, vidieť ich bolo hlavne pri výhre Litvínova nad Třincom

Sukeľ mal pri výhre Litvínova bilanciu 1+1.
Sukeľ mal pri výhre Litvínova bilanciu 1+1.Profimedia
Hokejisti Komety Brno po štyroch prehrách na úvod novej sezóny vyhrali tretí zápas po sebe. V stretnutí 7. kola českej Extraligy porazili pražskú Spartu 2:0.

Brno navyše počas uplynulých 180 minút inkasovalo len jeden gól a dvakrát udržalo čisté konto. V nedeľu jeden z dvoch zásahov strelil slovenský útočník Lukáš Cingeľ. Adrián Holešinský síce strelil jeden gól, ale jeho Plzeň doma po predĺžení podľahla Kladnu. Hrdinom stretnutia sa stal autor hetriku aj víťazného presného zásahu Pytlík.

Litvínov v domácom prostredí porazil Třinec. V bránke celý zápas odchytal Matej Tomek. Skóre otvoril domáci útočník Andrej Kudrna, ktorému asistoval kapitán Matúš Sukeľ. Ten v tretej tretine strelil šiesty gól svojho tímu. Za hostí sa presadili Vladimír Dravecký aj Libor Hudáček, jednu asistenciu si pripísali Viliam Čacho.