Spišská Nová Ves hladko vyhrala druhý semifinálový zápas, Melicherčík udržal čisté konto

Spišská Nová Ves vstúpila do semifinále dvomi domácimi výhrami.
Spišská Nová Ves vstúpila do semifinále dvomi domácimi výhrami.TASR
Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v druhom semifinálovom stretnutí play-off Tipos Extraligy nad HC Košice 4:0. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa dostali do vedenia 2:0. Tretí duel je na programe v utorok v Košiciach.

Spišská Nová Ves - Košice 4:0

/stav série 2:0/

Košičania v druhom zápase urobili zmenu v bránkovisku, keď nastúpil Janus namiesto Riečického. Do zostavy hostí sa vrátil aj kapitán Chovan. Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách, no bez gólu.

Spišiaci otvorili skóre duelu po 44 sekundách druhej časti, Burgess vysunul Archambaulta, ktorý sa dostal do samostatného úniku a prekonal Janusa. Domáci o 88 sekúnd zvýšili na 2:0, Kerbashian sa presadil pred bránkou a rozvlnil sieť.

Košiče zvýšili aktivitu v tretej tretine, v 56. minúte však Mikúš trafil len žŕdku. Hostia v závere odvolali brankára, ale už po pár sekundách to využil Džugan a upravil na 3:0. Konečný výsledok zariadil 22 sekúnd pred sirénou kapitán Rapáč.