Hudáček strelil hetrik pri demolácii Kladna, Holešinský opäť skóroval

Libor Hudáček bol ústrednou postavou vysokej výhry svojho Třinca.
Libor Hudáček bol ústrednou postavou vysokej výhry svojho Třinca.Profimedia
Slovenský hokejista Libor Hudáček (32) sa v 19. kole českej extraligy blysol tromi gólmi a prispel k víťazstvu Třinca nad Kladnom 8:0.

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Góly: 6. Kurovský, 18., 34. a 38. HUDÁČEK, 30. Růžička, 39. Čukste, 53. Chmielewski (MARINČIN), 54. DAŇO

Strelecky sa presadil aj Marko Daňo. Domáci rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď sa dokázali presadiť až štyrikrát. Hudáček zaznamenal v šestnástich zápasoch jedenásť bodov (8+3).

HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

Góly: 18. Jaks, 29. KUDRNA, 52. Zeman, 58. KUDRNA (SUKEĽ), 60. Straka – 20. Koblasa, 53. Plutnar, 60. Beránek

Andrej Kudrna prispel dvoma gólmi k výhre Litvínova nad Karlovými Varmi 5:3. Domáci sa vďaka triumfu posunuli z posledného miesta tabuľky.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly: 2. Lev, 36. a 59. Jergl, 43. OKULIAR, 49. Lalancette – 47. Flek (ĎALOGA)

Oliver Okuliar sa presadil pri výhre tímu Mountfield Hradec Králové nad HC Kometa Brno 5:1.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:4 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 7. Rekonen, 17. Blomstrand, 48. HOLEŠINSKÝ – 5. a 37. Ordoš, 35. Balinskis, 61. Filippi

Adrián Holešinský skóroval aj v treťom stretnutí za Plzeň, no jeho tím prehral s Libercom 3:4 po predĺžení.

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 15. Sobotka, 31. Horák – 13. PAULOVIČ, 40. Říčka, 49. Košťálek

Pardubice vyhrali na ľade Sparty Praha 3:2 a potvrdili prvé miesto v tabuľke. Slovák Matej Paulovič strelil v drese hostí gól.