Jouve a Fähndrichová ovládli šprint v behu na lyžiach v Beitostölene

Jouve a Fähndrichová ovládli šprint v behu na lyžiach v BeitostöleneProfimedia
Francúzsky bežec na lyžiach Richard Jouve (28) zvíťazil v piatkovom šprinte klasickou technikou na podujatí Svetového pohára v nórskom Beitostölene. Vo finále triumfoval časom 2:36,37 minúty pred Simonem Mocellinim (24) z Talianska, ktorý stratil 0,30 s.

Tretí finišoval Švéd Calle Halfvarsson s mankom 0,51 s. Medzi ženami sa tešila z víťazstva Nadine Fähndrichová zo Švajčiarska časom 2:57,31 minúty.

Pre dvadsaťosemročného Francúza to bolo tretie individuálne víťazstvo v kariére, prvé dve dosiahol v marci v závere uplynulej sezóny a taktiež v šprinte klasicky.

"Bol to dlhý a studený deň, ale som spokojný. Cítil som sa lepšie ako v predchádzajúcich pretekoch a v tejto sezóne je to moje prvé víťazstvo i pódium. Vo finále sa mi išlo dobre, na kopci som išiel dopredu a už som to udržal," povedal v televíznom rozhovore.

Pre Fähndrichovú to bol druhý triumf v kariére, prvý dosiahla pred dvoma rokmi tiež v šprinte, ale voľným spôsobom. V cieli bola o 0,93 sekundy rýchlejšia ako domáca Lotta Udnesová Wengová, tretiu priečku obsadila Fínka Johanna Matintalová s mankom 1,42 sekundy.

Šprint klasicky:

Muži: 1. Richard Jouve (Fr.) 2:36,37 min, 2. Simone Mocellini (Tal.) +0,30 s, 3. Calle Halfvarsson (Švéd.) +0,51, 4. Paal Golberg (Nór.) +0,90, 5. Joni Mäki (Fín.) +1,24, 6. Lucas Chanavat (Fr.) +8,44, semifinále: 7. Even Northug (Nór.), 8. Valero Grond (Švaj.), 9. Ben Ogden (USA), 10. Niilo Moilanen

Ženy:

1. Nadine Fähndrichová (Švaj.) 2:57,31 min, 2. Lotta Udnesová Wengová (Nór.) +0,93 s, 3. Johanna Matintalová (Fín.) +1,42, 4. Tiril Udnesová Wengová (Nór.) +3,27, 5. Kristine Stavaasová Skistadová (Nór.) +7,98, 6. Tereza Beranová (ČR) +9,15, semifinále: 7. Maja Dahlqvistová (Švéd.), 8. Johanna Hagströmová (Švéd.), 9. Kerttu Niskanenová (Fín.), 10. Julia Kernová (USA)