Kelemen prvý raz po návrate do AHL skóroval, Tucson sa vezie na sérii štyroch výher

Kelemen je druhým najproduktívnejším Slovákom v AHL.
Kelemen je druhým najproduktívnejším Slovákom v AHL.Tucson Roadrunners
Slovenský hokejový útočník Miloš Kelemen (23) skóroval vo svojom druhom dueli po návrate do AHL.

Po tom, čo Kelemen zaznamenal debut v NHL v súboji s Arizony s Anaheimom (2:5), sa vrátil na farmu. Proti Abbotsfordu v sobotu síce nebodoval, ale v nedeľu si to v "odvete" s rovnakým súperom vynahradil.

Tucson Roadrunners - Abbotsford Canucks 5:2

Zásah do čierneho v čase 13:10 poslal Tucson do dvojgólového vedenia. Slovenský útočník sa presadil z pravého kruhu na vhadzovanie zakončením na vzdialenejšiu tyčku. Hostia síce dvakrát znížili na rozdiel jediného gólu, ale dve trefy do prázdnej brány na konci tretej tretiny otupili ich snahu o predĺženie.

Pre Kelemena išlo o desiaty gól a celkovo 21. prvý bod v aktuálnej sezóne AHL v 41 stretnutiach. Viac bodov má na konte len Marián Studenič - dokopy 27 za 13 zásahov a 14 asistencií v 39 dueloch.

Roadrunners zvíťazili vo štvrtom meraní síl po sebe, v Pacifickej divízii im patrí šiesta pozícia so 44 bodmi. V rovnakej skupine pôsobia aj Canucks. Tí ťahajú šnúru troch prehier na štvrtom mieste s 50 bodmi - oproti Tucsonu majú zápas k dobru.