Nórska dominancia. Kläbo a Skistadová vyhrali šprinty v Tallinne

Kläbo tento rok nemá konkurenciu.
Kläbo tento rok nemá konkurenciu.Profimedia
Nórski bežci na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo (26) a Kristine Stavaas Skistadová (24) vyhrali šprint Svetového pohára v estónskom Tallinne.

Kläbo, ktorý už v predstihu získal veľký glóbus i malú guľu za šprint, si pripísal 65. víťazstvo v kariére a 18. v sezóne. V tomto ročníku vyhral deväť z dvanástich šprintov. V pretekoch voľnou technikou našiel premožiteľa len raz - vo švajčiarskom Davose bol druhý za Talianom Federicom Pellegrinom.

Skistadová nadviazala na šprintérske triumfy z Falunu i Drammenu a zavŕšila víťazný hetrik. Celkovo je to jej štvrté víťazstvo v prestížnom seriáli. Vo finále predstihla o 13 stotín Švédku Jonnu Sundlingovú - úradujúcu majsterku sveta i olympijskú šampiónku. Tretia finišovala Nadine Fähndrichová. Vedenie v celkovom poradí SP si udržala Nórka Tiril Udnes Wengová.