Liga národov: Škótsko si poradilo s Ukrajinou rozdielom triedy

Liga národov: Škótsko si poradilo s Ukrajinou rozdielom triedyProfimedia
Futbalisti Škótska vyhrali v stredajšom dueli 1. skupiny B-divízie Ligy národov v glasgowskom Hampden Parku s Ukrajinou 3:0.

Stretnutie sa hralo dlho bez gólov. Defenzívu hostí prelomil až v 70. minúte zvnútra šestnástky McGinn. Krátko predtým zahodili Škóti niekoľko sľubných príležitostí. Tréner domácich Steve Clarke poslal na posledných pätnásť minút do hry Dykesa a ten sa mu za striedanie odvďačil dvoma gólmi. Prvý prišiel o necelé štyri minúty, keď hlavou zužitkoval rohový kop spoluhráča Frasera. V samom závere uzavrel 188-centimetrov vysoký útočník konečný rezultát. Prakticky sa presadil rovnakým gólom - hlavou po rohu Frasera.

V tabuľke sa tak Škótsko dostalo na prvé miesto o dva body pred svojho dnešného súpera, ktorému pripravilo prvú prehru v skupine. Najbližšie sa 24. septembra postavia proti Írsku. O tri dni neskôr ich čaká znova duel vo Krakove proti Ukrajine.