Memphis nezvládol záver a prišiel o sériu 11 triumfov, Irving potiahol 48 bodmi

Irving v drese Brooklynu bol proti Utahu nezastaviteľný rovnako, ako na tejto fotke.Profimedia
Porciu deviatich duelov priniesla zámorská NBA v noci z piatka na sobotu.

Denver Nuggets - Indiana Pacers 134:111

Denver, líder Západnej konferencie a druhý najlepší tím ligy, nedal Indiane šancu ani bez Jokiča, ktorého trápi boľavé stehno. Murray sa blysol 17 bodmi, 14 asistenciami a 10 doskokmi. Streleckým lídrom Nuggets, ktorí mali úspešnosť viac ako 61 % a trafili 50 percent trojok, bol Aaron Gordon s 28 bodmi.

Ani Pacers neboli kompletní. Pri absencii Tyresa Haliburtona, ktorý vynechal päť zápasov s boľavým kolenom a lakťom, viedol ich celok Bennedict Mathurin s 19 bodmi.

Utah Jazz - Brooklyn Nets 106:117

Brooklyn dosiahlo prvé víťazstvo bez zraneného Kevina Duranta. Po štyroch prehrách v rade vyhrali v Utahu. K triumfu výrazne prispel Kyrie Irving, ktorý zaznamenal 48 bodov, 11 doskokov a 6 asistencií.

Irving zaknihoval 21 zo svojich 48 bodov v rozhodujúcej štvrtej štvrtine, ktorú Nets ovládli 34:23. Trafil 18 z 29 striel, z toho 8 z 15 trojok, 4 zo 6 trestných hodov. Bol lídrom tímu v počte doskokov a finálnych prihrávok, pričom za 39 odohraných minút si pripísal aj štyri zisky lôpt a len jednu stratu. Nicolas Claxton prispel 20 bodmi.

Nets si vylepšili bilanciu na 28:17 a sú na priebežnom štvrtom mieste vo Východnej konferencii. Utah je na Západe ôsmy s bilanciou 24:25, keď prehral piatykrát z posledných ôsmich zápasov.

Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 122:121

Basketbalisti Memphisu ukončili víťaznú sériu v NBA na 11 dueloch. V noci na sobotu prehrali na palubovke Los Angeles Lakers o bod 121:122. Grizzlies nezvládli záver.

Minútu pred koncom viedli ešte o päť bodov (118:113), no sedem sekúnd pred klaksónom získal loptu Dennis Schröder, premenil dvojku aj s faulom a otočil skóre. Sekundu pred koncom mohol zariadiť aspoň predĺženie Brandon Clarke, no trafil iba jednu šestku z dvoch.

Orlando Magic - New Orleans Pelicans 123:110

Atlanta Hawks - New York Knicks 139:124

Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 114:120

Dallas Mavericks - Miami Heat 115:90

San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 126:131

Sacramento Kings - Oklahoma City Thunder 118:113