Nagy skončil vo finále MS na 400 metrov na 8. mieste, Podmaníková neuspela

Slovenský plavec skončil na 8. mieste.
Slovenský plavec skončil na 8. mieste.Profimedia
Slovenský plavec Richard Nagy obsadil vo finále na 400 metrov pol.pr. na MS v krátkom bazéne v Melbourne 8. miesto. Andrea Podmaníková si z pretekov na 50 metrov odniesla 15. priečku.

Slovák v rozplavbách dosiahol čas 4:06,26 min a prenikol medzi najlepšiu osmičku. Vo finále štartoval v ôsmej dráhe a napriek tomu, že sa chvíľu držal aj na priebežnej šiestej priečke, postupne klesol na ôsmu a dohmatol v čase 4:05,57. Majstrom sveta sa stal Daija Seto z Japonska s časom 3:55,75 minúty.

Slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková nepostúpila na MS v krátkom bazéne do nedeľňajšieho finále na 50 m prsia. Zo sobotňajších rozplávb sa kvalifikovala do semifinále, v ňom napokon obsadila 15. priečku časom 30,21 s.

Najrýchlejšie plávala Litovčanka Ruta Meilutyte, ktorá časom 28,37 s utvorila nový svetový rekord. Predošlé maximum Jamajčanky Alie Atkinsonovej z októbra 2018 vylepšila o 19 stotín sekundy.

Austrálske reprezentantky a talianski plavci utvorili nové svetové maximá v štafete na 4x50 m polohové preteky. Mollie O'Callaghanová, Chelsea Hodgesová, Emma McKeonová, Madison Wilsonová dosiahli čas 1:42,35 min. Talianske kvarteto v zložení Lorenzo Mora, Nicolo Martinenghi, Matteo Rivolta, Leonardo Deplano zvíťazilo časom 1:29,72 min.

McKeonová pridala v predposledný súťažný deň šampionátu ďalšie zlato na 50 m v.sp., keď zdolala Poľku Katarzynu Wasickú o 51 stotín sekundy. Mužskú 50-ku vyhral Jordan Crooks z Kajmanských ostrovov (20,46 s) pred Britom Benjaminom Proudom, ktorý zaostal o tri stotiny sekundy.