Nice stratilo body na svojom trávniku s Auxerre

Nice muselo doťahovať gólové manko s hosťujúcim Auxerre.
Nice muselo doťahovať gólové manko s hosťujúcim Auxerre.Profimedia
V piatkovom zápase 26. kola francúzskej futbalovej Ligue 1 remizovalo OGC Nice s AJ Auxerre 1:1.

OGC Nice - AJ Auxerre 1:1 (1:1)

Góly: 45.+1 Laborde - 36. Hein

Súboj sa začal zhurta. Po niekoľkých sekundách pálil tesne vedľa pravej žrde hosťujúci Abline. Čo nevyšlo jemu, napravil v 36. minúte Hein. Abline mu spätnou prihrávkou pripravil palebnú pozíciu pred bránou a ofenzívny futbalista Auxerre strelou pomedzi nohy brankára Schmeichela otvoril skóre duelu. Ale radosť netrvala dlho, pretože v nadstavenom čase prvého polčasu prenikol do pokutového územia Thuram, ktorého Zedadka po skvelom sóle stiahol za dres a pískal sa pokutový kop. Laborde pálil pod brvno, ale na radosť gólmana Radua, ktorý vytiahol výborný zákrok. Obaja si mikrosúboj zopakovali o pár sekúnd na to a Laborde sa už radoval z gólu. Do centra Lotombu sprava sa hodil rybičkou a mieril presne do ľavého horného rohu.

Nice zostáva so 42 bodmi na siedmej priečke. Auxerre je bod nad pásmom zostupu.