Peter Sagan obsadil vo štvrtej etape Vuelta a San Juan druhú priečku, vyhral Gaviria

Sagan pokračuje vo výborných výkonoch. V Argentíne zatiaľ neskončil mimo TOP 10. Profimedia
Cyklisti absolvovali po prvý raz kopcovitú etapu, ktorá mala 196 km. Zároveň nastupali najviac výškových metrov - 2 500. Štvrtýkrát si brúsili zuby na víťazstvo špurtéri, čo aj potvrdili v cieli. Najrýchlejší bol Fernando Gaviria (28), ktorý vyhral pred Petrom Saganom (32) a Filippom Gannom (26).

Až pätnásť cyklistov sa odvážilo vydať do celodenného úniku. Medzi nimi bol, prekvapivo, Sam Bennett z Bora-Hansgrohe, ktorý ovládol úvodnú etapu pretekov v Argentíne. Svojou aktivitou si zakrátko vypracovali náskok viac ako osem minút. Pelotón ich pohltil 74 kilometrov pred páskou.

Druhá polovica etapy bola prakticky iba rovinatá. Sagan prežil predchádzajúce dve menšie stúpania (3,5 % a 3,8 %). Posledné (3,6 %) mal pred sebou niečo málo cez tridsať kilometrov do cieľa.

Najviac síl mala v záverečnej rovinke trojica cyklistov. Fernando Gaviria nedal šancu Petrovi Saganovi, za ktorým došpurtoval Filippo Ganna. Slovenský pretekár dosiahol na Vuelte a San Juan po druhý raz striebornú priečku.