Pohárové ťaženie Lipska pokračuje, v osemfinále pokorilo Hoffenheim. Bayern dominoval

Timo Werner strieľa tretí gól svojho tímu.
Timo Werner strieľa tretí gól svojho tímu.Profimedia
Futbalisti RB Lipsko zvíťazili v osemfinálovom stretnutí Nemeckého pohára nad Hoffenheimom 3:1. Bayern Mníchov si poradil s Mainzom vysoko 4:0.

RB Lipsko - Hoffenheim 3:1 (2:0)

Góly: 8. Forsberg, 41. Laimer, 84. Werner - 77. Dolberg

Súboj bundesligových celkov vyznel lepšie pre domácich. Emil Forsberg sa v prvej desaťminútovke prvého polčasu dostal cez obranu a z hranice šestnástky otvoril skóre. Lopta išla presne k ľavej žrdi. V závere prvého dejstva zvýšil vedenie Lipska Konrad Laimer, ktorý si vo vnútri šestnástky našiel priestor, keď si prebral dobrú prihrávku a poslal loptu presne do ľavého spodného cípu bránky.

Hoffenheim zdramatizoval stretnutie v 77. minúte. Kasper Dolberg si nabehol na presný center a hlavičkou prekonal gólmana. Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času poistil postup Lipska Timo Werner po prihrávke Yussufa Poulsena.

Mainz - Bayern Mníchov 0:4 (0:3)

Góly: 17. Choupo-Moting, 30. Musiala, 44. Sané, 83. Davies

Bavorský veľkoklub ukončil nádeje svojho súpera už v prvom polčase a po trojgólovej nádielke pridal sedem minút pred koncom ďalší presný zásah. Mainz hral od 82. minúty bez vylúčeného trénera Svenssona.