Prekvapenie v Ligue 1. Majster z Paríža padol v Monaku

Neymar sa proti Monaku gólovo odmlčal.
Neymar sa proti Monaku gólovo odmlčal.Profimedia
Futbalisti PSG zaváhali v súboji 23. kola najvyššej francúzskej súťaže na ihrisku AS Monako a po prehre 1:3 majú na čele tabuľky päťbodový náskok pred Marseille, ktoré zdolalo Clermont.

AS Monako - PSG 3:1 (3:1)

Góly: 4. Golovin, 18. a 45.+ 2 Ben Yedder - 39. Zaire-Emery

Hosťom chýbali zranení Messi a Mbappé, ofenzíva tak stála na Neymarovi. Monako však malo rozprávkový úvod do zápasu, keď v 4. minúte získal Aleksandr Golovin v šestnástke priestor a dostal sa k lopte. Akciu zakončil presnou strelou do ľavého dolného rohu siete.

V 18. minúte zvyšoval na 2:0 Ben Yedder a majster sa zmohol len na kontaktný gól. Juan Bernat ukázal skvelý prehľad, jeho prihrávku si našiel Warren Zaire-Emery a vo vnútri pokutového územia s pokojom zakončil. Skóre duelu uzavrel druhým presným zásahom Ben Yedder. Monako sa tak dostalo na priebežnú druhú priečku v tabuľke, hoci ho ešte v sobotu večer môže predbehnúť Marseille, ktoré má zápas k dobru.

Clermont - Marseille 0:2 (0:1)

Góly: 44. a 81. Sánchez