Ratao pomohol Toulouse k triumfu nad Rennes, výhry Lille, Lyonu, Nantes a Reims

Ratao (v strede) nasmeroval svoj tím k cennému víťazstvu.
Ratao (v strede) nasmeroval svoj tím k cennému víťazstvu.Profimedia
Futbalisti Toulouse zvíťazili v nedeľňajšom zápase 23. kola francúzskej Ligue 1 nad Stade Rennes 3:1. Tri body získali aj Reims, Montpellier, Nantes, Lyon a Lille.

FC Toulouse - Stade Rennes 3:1 (3:0)

Góly: 26. Ratao, 27. Aboukhlal, 37. Dallinga - 55. Rouault (vl.)

Domáci rozhodli už v prvom polčase, v ktorom si vybudovali trojgólový náskok. Jeden z troch presných zásahov domáceho tímu zaznamenal bývalý hráč bratislavského Slovana Rafael Ratao, ktorý zužitkoval odrazenú loptu a otvoril skóre.

Toulouse je na 10. mieste, Rennes šieste a zaznamenalo citeľnú stratu v boji o európske poháre.

Lille - Štrasburg 2:0 (2:0)

Góly: 23. a 28. David

Hviezdou zápasu bol kanadský útočník Jonathan David, ktorý úradoval dvakrát v priebehu piatich minút. Najskôr skóroval z pokutového kopu, následne potvrdil dobrý výber miesta a našiel odrazenú loptu, ktorú upratal do siete. Lille je piate, zatiaľ čo Štrasburg sa nachádza v zóne zostupu na 17. mieste.