Slovan vyhral s Ružomberkom, rozhodol Ramírez

Slovan vyhral s Ružomberkom, rozhodol RamírezProfimedia
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v súboji úradujúceho majstra s vicemajstrom Fortuna Ligy nad MFK Ružomberok 2:0 v nedeľnom zápase 18. kola.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:0 (0:0)

Góly: 48. Ramírez, 57. Weiss

Slovanisti potrebovali hodiť za hlavu prehru 1:4 so Žilinou a proti ďalšiemu kandidátovi na hornú šestku nezaváhali. Rozhodli o tom v úvodnej štvrťhodine druhého polčasu. Tri minúty po zmene strán sa dostal s loptou do šestnástky Juraj Kucka, našiel Erica Ramíreza a venezuelský útočník zamieril presne.

O deväť minút neskôr mal Vladimír Weiss možnosť zahrávať pokutový kop, brankár Ivan Krajčírik jeho pokus vystihol, no Weiss dostal druhú šancu a z dorážky už dokázal dostať loptu do siete.

Liptáci ťahali v zápase za výrazne kratší koniec a mali čo robiť, aby neinkasovali aj ďalšie góly. Blízko k svojmu druhému presnému zásahu v zápase bol Ramírez, no na bránkovej čiare trafil Jána Masla.

Slovan sa vrátil na čelo tabuľky. Pred druhou Dunajskou Stredou má náskok troch bodov.