Slovensko oslavuje bronz Kapustovej na ME, preteky s masovým štartom vyhrala Andexerová

Kapustová sa dostala na pódium.
Kapustová sa dostala na pódium.TASR
Slovenská biatlonistka Ema Kapustová (21) obsadila v pretekoch s masovým štartom na 9 km na juniorských ME v poľských Jakuszyciach 3. miesto. Do cieľa prišla s časom 29:32,4 min, na víťaznú Annu Andexerovú (21) z Rakúska stratila 46,1 sekundy. Striebro získala Češka Svatava Mikysková (21).

Kapustová po úspechu pre slovenskybiatlon.sk uviedla: "S dnešnými pretekmi som spokojná. Som rada, že som si napravila chuť na niektorých streľbách. Z poslednej stojky som ale sklamaná, nevadí, aj to je biatlon. Chcela som trošku zariskovať, napokon mi ušli prvé dve miesta."

Jej krajanka Tamara Molentová obsadila 19. miesto a Alžbeta Garguláková skončila na 25. pozícii. Zvyšné Slovenky skončili mimo najlepšej tridsiatky.