Sokolíkov zarmútil hetrikom Sikan, na ME postupuje Ukrajina

Slovenskí reprezentanti sa na záverečnom turnaji nepredstavia.
Slovenskí reprezentanti sa na záverečnom turnaji nepredstavia.Profimedia
Odveta baráže o majstrovstvá Európy do 21 rokov našim sokolíkom nevyšla podľa predstáv. Na záverečný turnaj po víťazstve 3:0 a v súčte oboch duelov 5:3 postupujú futbalisti Ukrajiny.

Priebeh zápasu

Aktívnejšie začali Ukrajinci, ktorí si vybojovali sériu rohových kopov. Obrana pred Belkom pôsobila mierne chaoticky, no dokázala centre odvrátiť.

Prvá šanca patrila Slovákom. Predchádzala jej skvelá robota Kaprálika, ktorý sa dostal do pokutového územia, našiel tam Suslova. Strela z desiatich metrov šla priamo iba doprostred brány a do náručia Trubina.

Na začiatku 25. minúty pálil po bleskovej kombinácii z uhla Syč, priestor výborne pokryl Belko. Domáci naďalej hrozili, Viunnyk hlavičkoval tesne vedľa z ofsajdu.

Suslov v závere polhodiny napriahol z 25 metrov, Trubin plachtiacu loptu poslal radšej na roh. O niekoľko momentov neskôr nepremenil na gól center zľava Kaprálik, lopta preletela okolo Strelca.

Ukrajina v závere dejstva zatlačila, výraznejšiu príležitosť si nevypracovala. Do šatní sa šlo za bezgólového stavu.

Zverencom Jaroslava Kentoša nevyšiel vstup do druhého polčasu. Hneď v jeho úvode využili Ukrajinci dieru v defenzíve a Syč našiel pred prázdnou bránou Sikana, ktorý otvoril odvetný súboj.

Ten istý hráč sa o šesť minút neskôr presadil po druhý raz. Belko síce vytiahol výborný zákrok pri hlavičke Sudakova, ale na dorážku Sikana nestačil. Sokolíci museli reagovať. V tej chvíli prišli o jednogólový vypracovaný náskok zo Žiliny.

Slováci sa k lopte nedostávali. Nevytvárali si tak ani šance. Ukrajina v 67. minúte vyhrávala trojgólovým rozdielom. Pokorného chybnú rozohrávku vystihol v strede Kryskiv. Prenikol do šestnástky a pred prázdnu bránu ponúkol hetrik svojmu spoluhráčovi Sikanovi - neodmietol.

O dve minúty sa po dlhšom časovom úseku prepracovali k šanci slovenskí reprezentanti. Zvnútra veľkého vápna pálil Ďatko, ale brankára Trubina zblízka neprekonal.

Pätnásť minút pred záverečným hvizdom boli blízko ku gólu Suslov i Obert. Prvý menovaný pálil z priameho kopu do žrde. Druhý z dorážky hlavou tesne vedľa pravej žrde.

Ukrajina U21 - Slovensko U21 3:0 (0:0)

Góly: 48., 54., 66. Sikan

Ukrajina: Trubin - Syč, Talovierov, Syrota, Drambajev - Bondarenko (C) (89. Očeretko), Mychailenko (46. Bražko) - Viunnyk (46. Nazarenko), Kryskiv (89. Želizko), Sudakov - Sikan (71. Vanat)

Slovensko: Belko - Ďatko, Nemčík, Obert, Mesík - Lavrinčík (62. Goljan), Pokorný (C), Kadák (62. Myslovič) - Kaprálik (70. Trusa), Strelec (81. Galčík), Suslov