Úspešný výlet Racingu Lens, Clermont znemožnil štyrmi gólmi. Remeš vylúpil Monako

Openda zničil Clermont.
Openda zničil Clermont.Profimedia
Futbalisti Racingu Lens triumfovali v 27. kole francúzskej Ligue 1 na trávniku Clermontu vysoko 4:0. Tri body získali aj hráči Montpellieru, Lorientu a Toulouse. Futbalisti AS Monako prehrali s Remešom 0:1. Naplno nebodovalo ani Marseille.

Clermont - Racing Lens 0:4 (0:3)

Góly: 30., 33. a 34. Openda, 76. Claude-Maurice

Hviezdou stretnutia sa stal hosťujúci Loïs Openda. Dvadsaťtriročnému belgickému útočníkovi sa podaril husársky kúsok v podobe hetriku za päť minút, ku ktorému však značnou mierou prispeli aj obrovské chyby v obrane domácich.

Lens tak išiel do šatne s pohodlným náskokom a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. V druhom polčase pridal ďalší gól Claude-Maurice a hostia sa po štvorgólovej nádielke v sieti súpera nachádzajú na 3. mieste tabuľky, Clermont je 11.

AS Monako - Remeš 0:1 (0:0)

Gól: 51. Balogun

Favorit stretnutia nevyužil možnosť dotiahnuť sa na tretí Lens a aj naďalej mu patrí 4. priečka, Remeš je 8. Hosťom vystrelil tri body mladý Folarin Balogun, ktorý si v 51. minúte prevzal pekný pas vo vnútri veľkého vápna a napriahol k prízemnej strele. Tá skončila presne v strede brány.

AC Ajaccio - Montpellier 0:1 (0:0)

Gól: 68. Wahi

Angers - Toulouse 0:2 (0:1)

Góly: 37. Desler, 46. Dallinga

Lorient - Troyes 2:0 (1:0)

Gól: 8. Dieng, 90.+ 2 Diarra

Nantes - Nice 2:2 (1:1)

Góly: 31. Sissoko, 88. Mostafa Mohamed - 5. Moffi, 71. Ndayishimiye