V AHL body pre trojicu Slovákov, návrat Pospíšila

Šimon Nemec stál pri prvom góle Uticy.
Šimon Nemec stál pri prvom góle Uticy.Profimedia
Slovenskí hokejisti Šimon Nemec (18), Samuel Kňažko (20) a Miloš Kelemen (23) si v noci na sobotu zhodne pripísali po asistencii v zámorskej AHL. Po zranení v hornej časti tela sa do zostavy Calgary Wranglers vrátil Martin Pospíšil (22).

Nemec zaznamenal prihrávku na gól pri domácej prehre Uticy s Lavalom 4:5 po predĺžení. Slovenský obranca mal aj jednu strelu na bránku.

Kňažko prispel jedným bodom k triumfu Clevelandu na ľade Rochesteru 6:5 po predĺžení, zapísal si mínusový bod i dve koncovky.

Kelemen sa svojou treťou asistenciou v sezóne podieľal na jedinom zásahu Tucsonu v domácom súboji s Coachellou (1:4). Do štatistík mu pribudli aj dve strely a "pluska". Pospíšil nebodoval, jeho Calgary uspelo v Manitobe 3:2.