Beal sa bývalým spoluhráčom pripomenul 43 bodmi, Oklahoma videla dve predĺženia

Beal sa vrátil do Washingtonu vo veľkom štýle.
Beal sa vrátil do Washingtonu vo veľkom štýle.Profimedia
Phoenix si pripísal očakávanú výhru vo Washingtone, pri návrate do bývalého pôsobiska sa zaskvel Bradley Beal (30). Wizards ho po 11 sezónach vymenili do Suns vlani v júni. Beal domácich pokoril 43 bodmi, z toho 26 dal v prvom polčase, trafil 16 z 21 striel a štyri z piatich trojok.

Washington - Phoenix 112:140

Washington si Beala pred zápasom uctil spomienkovým videom a fanúšikovia mu venovali ovácie v stoji. Po troch štvrtinách mal na konte už 41 bodov. "Túto arénu trochu poznám," usmieval sa po zápase. Kevin Durant a Jusuf Nurkič pridali po 18 bodov. Wizards sa pri absencii Kyla Kuzmu opierali o Deniho Avdiju s 24 bodmi, trafili však len sedem z 32 trojok.

Utah - Milwaukee 123:108

Nečakaný kolaps zažili hráči Milwaukee v Utahu, kde triumfovali domáci, hoci po tretej štvrtine prehrávali o 12 bodov a počas zápasu až o 19. Navyše v záverečnej 20-minútovke prinútili Bucks k siedmim stratám.

"Nebolo to o energii. Musíme premieňať naše strely," povedal frustrovaný Antetokounmpo, ktorý nazbieral 33 bodov, 13 asistencií a sedem doskokov. Portis pridal za Bucks 27 bodov, ale Lillard trafil len päť z 18 pokusov, pričom zaznamenal 12 bodov. Domáci v súboji lavičiek počas záverečnej časti dominovali 28:0. Utah sa opieral o Markkanena s 21 bodmi, George si pripísal 19 bodov a 10 doskokov.

Oklahoma - Toronto 135:127 pp

Najväčšia dráma sa odohrala v Oklahome, kde domáci pokorili Toronto až po druhom predĺžení, hoci v dueli prehrávali aj o 23 bodov. Víťazstvo Raptors mohol zabezpečiť v závere štvrtej štvrtiny RJ Barrett alebo v závere prvého predĺženia Gary Trent.

Basketbalisti Thunder dominovali v druhom polčase 63:47, mali 40 asistencií a opierali sa o piatich 20-bodových strelcov: Josh Giddey zaznamenal 24 bodov, Shai Gilgeous-Alexander 23, Chet Holmgren a Luguentz Dort po 22 a Aaron Wiggins 20. Gilgeous-Alexander pridal aj 14 asistencií a 9 doskokov. "Je potrebné, aby ste si verili. Máme hráčov na to, aby sme takýto zápas zvládali," povedal líder.

Detroit - Orlando 99:111

Boston - Memphis 131:91

Charlotte - Indiania 99:115

Miami - LA Clippers 95:103

Minnesota - Houston 111:90

Denver - Portland 112:103