Booker zaznamenal proti Dallasu 46 bodov, Antetokounmpo režíroval výhru Milwaukee

Booker má za sebou dobrý večer.
Booker má za sebou dobrý večer.Profimedia
Basketbalisti Minnesoty vyhrali vo Washingtone 118:107 a v tabuľke Západnej konferencie sa dotiahli na Oklahomu City. Milwaukee priviedol k víťazstvu 126:116 nad Clevelandom Giannis Antetokounmpo (29), ktorý zaznamenal triple-double s 35 bodmi, 18 doskokmi a 10 asistenciami. Strelcom večera bol Devin Booker (27), ktorý pri výhre Phoenixu nad Dallasom 132:109 nastrieľal 46 bodov.

Washington - Minnesota 107:118

Minnesota sa po dvoch prehrách zmobilizovala a potvrdila úlohu favorita vo Washingtone. Polčase bol ešte vyrovnaný, ale v tretej štvrtine si Timberwolves vypracovali 12-bodový náskok, ktorý udržali v pokoji aj vďaka 38 bodom Anthonyho Edwardsa, ktorý v záverečnej štvrtine zaknihoval 15 bodov. Minnesota, ktorá sa môže pochváliť najlepšou obranou v súťaži, donútila súpera k 21 stratám, vyťažila z nich 32 bodov.

Milwaukee - Cleveland 126:116

Milwaukee uspelo v Clevelande už bez trénera Adriana Griffina, ktorého deň predtým vyhodili. Tím dočasne prevzal jeho doterajší asistent Joe Prunty a hráči mu jeho dočasnú prácu uľahčili prácu, keď ani raz neprehrávali a viedli až o 21 bodov. Prtiom práve vysoká prehra 95:135 s Clevelandom týždeň predtým bola spúšťačom Griffinovho odchodu. Toto je už tretí raz, čo Prunty pôsobí vo funkcii dočasného hlavného trénera.

Dallas - Phoenix 109:132

Naposledy priviedol Phoenix k víťazstvu Kevin Durant, tentoraz to bol Devin Booker, ktorý proti Dallasu bez Kyrieho Irvinga premenil 17 z 23 striel. Durant v stredu k 12 bodom pridal 10 doskokov a sedem asistencií. Dallasu nepomohlo ani skoré 16-bodové vedenie, ani 34 bodov Luku Dončiča. Pre Suns to bolo siedme víťazstvo v rade.

Detroit - Charlotte 113:106

Miami - Memphis 96:105

Houston - Portland 131:137 pp

San Antonio - Oklahoma City 114:140

Golden State - Atlanta 134:112