Boston sa doma natrápil a musel do predĺženia, Wembanyama s jedinečným rekordom

Tatum bol hviezdou zápasu aj celej noci.
Tatum bol hviezdou zápasu aj celej noci.Profimedia
Basketbalisti Bostonu zvíťazili v stredu nad Minnesotou 127:120 po predĺžení a držia si prvé miesto v NBA. Jayson Tatum (25) k tomu prispel 45 bodmi. Oklahoma City je po víťazstve 128:120 v Miami na prvom mieste Západnej konferencie, len o jedno víťazstvo za Minnesotou.

Boston - Minnesota 127:120 pp

Obom tímom chýbali ich hlavní pivoti - domácim Kristaps Porzingis, hosťom Rudy Gobert. Dlho sa zdalo, že Minnesota by mohla ako prvý tím v tejto sezóne uspieť v Bostone, kde Timberwolves nevyhrali od roku 2005. Tentoraz viedli dve minúty pred koncom o sedem bodov, ale Boston zachránil Tatum. Šiestimi bodmi vynútil predĺženie, v ktorom nastrieľal ďalších 12 bodov, zatiaľ čo súper iba deväť.

"Žijem pre tieto momenty. Chcem pomôcť tímu vyhrať za každú cenu. A jednoducho nechcem prehrať doma, kde sme stále neporazení. Fanúšikovia nám dodávajú veľa energie a my ich nechceme sklamať," povedal Tatum s tým, že Boston vyhral doma všetkých 18 zápasov v tejto sezóne. Jaylen Brown rovnako pomohol 35 bodmi a 11 doskokmi. Anthony Edwards zaznamenal 29 bodov za Minnesotu.

Miami - Oklahoma 120:128

Oklahoma City využila zaváhanie Timberwolves a dvoma druhopolčasovými sériami rozhodla zápas v Miami. Najprv vstúpila do polčasu šnúrou 13:0 a potom 17 bodmi v rade medzi treťou a štvrtou štvrtinou zlomila súpera. Postupne si vybudovala náskok až 16 bodov a Miami už nemalo kedy odpovedať.

Zaujímavosťou bolo, že Oklahoma v prvom polčase mala úspešnosť neuveriteľných 69 percent, napriek tomu Miami viedlo o prestávky 69:65. Od roku 1996, odkedy sa tieto štatistiky vedú, sa ešte nestalo, aby tím šiel do šatní s takou úspešnosťou a zároveň prehrával. Hostia, ktorých opäť ťahal Shai Gilgeous-Alexander s 28 bodmi, sa nielenže priblížili Minnesote, ale odpútali sa aj od Denveru.

Detroit - San Antonio 108:130

V súboji dvoch najhorších tímov súťaže San Antonio zdolalo Detroit. Victor Wembanyama zaznamenal svoje prvé ligové triple-double so 16 bodmi, 12 doskokmi a 10 asistenciami. Stačilo mu na to len 21 minút. V histórii NBA mal rýchlejšie triple-double za 20 minút len Russell Westbrook. Wembanyama je zároveň vo veku 20 rokov najmladším hráčom s triple-double, pri ktorom nezaznamenal ani jednu stratu lopty.