Bucks aj Grizzlies blízko vypadnutia. Ťahúňmi noci James a Butler s 56 bodmi

LeBron James pri jednom z 20 doskokov.
LeBron James pri jednom z 20 doskokov.Profimedia
Basketbalová NBA mala v noci na programe dve stretnutia. Obe z nich ovládli domáci hráči, ktorí si zároveň vybojovali dva mečbaly.

Miami Heat - Milwaukee Bucks 119:114

/ stav série 3:1 /

Víťaz základnej časti z Milwaukee vyhrával v tretej tretine nad Miami o 15 bodov, ale na triumf to nestačilo. Famóznymi 56 bodmi sa za domácich zaskvel Jimmy Butler, za hostí zaznamenal double-double Brook Lopez (36 bodov a 11 doskokov), triple-double dokonca Jannis Antetokounmpo (26-10-13 asistencií).

Aj to bolo málo a Bucks sú krok od vypadnutia. Doma sa musia revanšovať, inak sa pre nich sezóna skončila.

Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 117:111 pp

Desmond Bane z Memphisu získal suverénne najviac bodov (36) v stretnutí, ktoré zamierilo do predĺženia. V ňom ale mali navrch hráči Lakers, ktorí si zapísali tretí triumf v sérii a postup do 2. kola môžu spečatiť na palubovke Grizzlies.

LeBron James prakticky z ihriska neschádzal, odohral 45:28 minúty, viac mal iba Bane - 46:47. James zaknihoval 22 bodov, fantastických 20 doskokov a pridal aj sedem asistencií.

Domáci viedli v druhej štvrtine o 15 bodov, ale nakoniec museli mazať sedembodové manko, aby si vôbec vybojovali možnosť predĺženia.