Dončič a Jokič s ďalšími zápismi triple-double, Curry opäť viac ako 40-bodový

Dončič si zapísal ďalšie triple double.
Dončič si zapísal ďalšie triple double.Profimedia
Basketbalisti Denveru zdolali Utah a vyhrali aj štvrtý zápas v novej sezóne. V drese obhajcov titulu zažiaril srbský pivot Nikola Jokič (28), ktorý nazbieral triple double za 27 bodov, 11 asistencií a 10 doskokov.

Denver - Utah 110:102

Jokič si pripísal 107. triple-double v kariére a v historických tabuľkách sa na štvrtom mieste vyrovnal Jasonovi Kiddovi a LeBronovi Jamesovi. Tretí Magic Johnson ich má 138 , druhý Oscar Robertson 181 a prvý Russell Westbrook 198.

"Nikolu neberiem ako samozrejmosť, dnes som ani nevedel, že sa k triple-double blíži. Práve to ho robí výnimočným," povedal tréner Nuggets Michael Malone o ďalšom Jokičovom hviezdnom výkone.

Memphis - Dallas 110:125

Skvelý výkon podal aj Luka Dončič, ktorý 35 bodmi, 12 doskokmi a 12 asistenciami pomohol Mavericks k triumfu v Memphise. Dosiahol tak svoje 58. triple double v kariére.

Dallas vyhral aj tretí zápas v aktuálnom ročníku napriek tomu, že sa musel zaobísť bez zraneného Kyrieho Irvinga. "Pred nami je ešte množstvo zápasov, ale je fajn začať dobre," povedal Slovinec o víťaznej sérii.

Irvinga nahradili Derrick Jones s 22 či Tim Hardaway Jr. s 21 bodmi. Mavs pomohlo 23 trojok zo 47 pokusov, takže ich netrápilo ani osem nevydarených šestiek z 20. Domácich viedli tradične Desmond Bane a Jaren Jackson Jr., ktorí zaznamenali po 30 bodov.

New Orleans - Golden State 102:130

Prvým hráčom novej sezóny, ktorý má na konte viacero zápasov s minimálne 40 bodmi, je hviezdny Stephen Curry. Po tom, čo pred tromi dňami v Sacramente zaznamenal 41 bodov, tak teraz v New Orleans zaknihoval ešte o jeden viac. Warriors jasne vyhrali, hoci v polčase mali len dvojbodový náskok. Kľúčová bola tretia štvrtina, ktorú Golden State ovládli 39:21.

LA Lakers - Orlando 106:103

Lakers na domácej palubovke vyhrali dramatickú bitku s Orlandom. D'Angelo Russell si pripísal 28 bodov a osem asistencií, Anthony Davis k 26 bodom pridal 19 doskokov. LeBron James sa tentoraz uskromnil s 19 bodmi.

Milwaukee - Miami 122:114

Bucks odohrali proti tímu Heat kvalitný zápas s pomerne jednoznačným priebehom. Pri víťazstve 122:114 totiž viedli o 25 bodov, poslednú štvrtinu dokonca mohli prehrať 25:41.

Lídrami víťazov boli Giannis Antentokounmpo s 33 bodmi a siedmimi doskokmi a Damian Lillard s 25 bodmi. Miami nepomohol ani strelecky disponovaný Tyler Herro s 35 bodmi a ôsmimi doskokmi.

Charlotte - Brooklyn 121:133

Indiana - Chicago 105:112

Washington - Boston 107:126

Atlanta - Minnesota 127:114

Toronto - Portland 91:99

Oklahoma - Detroit 124:112