Repríza konferenčného finále pre Boston, Wembanyama s prvým triumfom v NBA

Wembanyama v obkľúčení protihráčov.
Wembanyama v obkľúčení protihráčov.Profimedia
Basketbalisti Bostonu zvíťazili v repríze finále Východnej konferencie NBA z minulej sezóny nad Miami 119:111. Uspeli tak aj v druhom stretnutí nového ročníka.

Boston - Miami 119:111

Domáci pritom nezačali ideálne, keď už v priebehu prvej štvrtiny prehrávali o 13 bodov. Manko bleskovo znížili, po zvyšok duelu sa náskok jedného či druhého celku neprehupol cez dvojcifernú hranicu.

Oba kluby mali zhodne 28, respektíve 27-bodových strelcov. Za Celtics to boli Derrick White a Jaylen Brown, za Heat Tyler Herro a Bam Adebayo.

San Antonio - Houston 126:122 pp

Prvý triumf v súťaži si pripísal najvyššie draftovaný hráč tohto roka Victor Wembanyama. Francúzsky dlháň najprv 20 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby dvojbodovým košom poslal duel do predĺženia, aby v ňom pomohol domácim k výhre. Wembanyama zaknihoval celkovo 21 bodov, 12 doskokov a jednu asistenciu.

Charlotte - Detroit 99:111

Memphis - Denver 104:108

Atlanta - New York 120:126

Cleveland - Oklahoma City 105:108

Chicago - Toronto 104:103 pp

Dallas - Brooklyn 125:120

Utah - LA Clippers 120:118

Portland - Orlando 97:102