Dončič viac ako 40 bodmi prispel k zdolaniu Clippers, Embiid mal až 19 trestných hodov

Dončič proti Clippers znova zažiaril.
Dončič proti Clippers znova zažiaril.Profimedia
Luka Dončič potiahol Dallas za výhrou nad Clippers. Phoenix napriek 38 bodom Kevina Duranta (35) podľahol kádru Lakers, LeBron James (38) doviedol hostí k víťazstvu 32 bodmi a 11 doskokmi.

Dallas - LA Clippers 144:126

Basketbalisti Mavericks odčinili úvodný neúspech v novom vloženom turnaji NBA a v piatok zdolali Clippers. Dončič prispel k víťazstvu 44 bodmi, keď trafil 17 z 21 striel vrátane šiestich trojok z deviatich pokusov. Nadviazal naňho Kyrie Irving s 27 bodmi.

"Nie je to len o nás dvoch, hovorím to stále. Všetci bránime, každý sa zapája a prispieva," povedal Slovinec. Kľúčom k úspechu bola druhá štvrtina, ktorú domáci ovládli 47:18. Zaznamenali aj sériu 33:4. Dallas viedol v zápase až o 32 bodov. Hostia neuspeli vo štvrtom stretnutí za sebou. Nová posila James Harden zaznamenala 14 bodov, všetky v úvodnej štvrtine.

"V prvom polčase som sa cítil veľmi dobre na oboch koncoch ihriska. Potom to išlo z kopca. Stále sa snažím nájsť rovnováhu medzi tým, aby som nenarušil tímovú chémiu, ale zároveň bol dostatočne agresívny," povedal Harden. Kawhi Leonard bol s 26 bodmi najlepším strelcom Clippers.

Phoenix - LA Lakers 119:122

Lakers uspeli po troch prehrách a zaznamenali prvé víťazstvo vo vloženom turnaji. James odohral 36 minút, hoci ho v prvej štvrtine trápila boľavá noha. Anthony Davis po vynechaní súboja so zraneným chrbtom zaznamenal 18 bodov a 11 doskokov.

Suns nepomohol ani 14-bodový náskok, ani výkon Duranta či 24 bodov Bradleyho Beala, ktorý za Phoenix absolvoval domáci debut po príchode z Washingtonu.

Detroit - Philadelphia 106:114

Joel Embiid, najužitočnejší hráč minulej sezóny, zaznamenal 33 bodov a 16 doskokov pri víťazstve Philadelphie nad Detroitom 114:106. Sixers vyhrali siedmykrát v rade. Tyrese Maxey zaznamenal 29 bodov a 11 asistencií, Tobias Harris 24 bodov.

"Joela je naozaj ťažké brániť. Keď máva rukami a triafa všetkých okolo seba, tak to naozaj nie je strelecký pokus. Na druhej strane, to nie je dôvod, prečo sme prehrali," povedal tréner Detroitu Monty Williams v súvislosti s Embiidovými 19 trestnými hodmi. Pistons potiahol rozohrávač Kylian Hayes s 23 bodmi.

Washington - Charlotte 117:124

Boston - Brooklyn 121:107

Houston - New Orleans 104:101

Memphis - Utah 121:127

San Antonio - Minnesota 110:117

Sacramento - Oklahoma 105:98