Lakers pokorili Philadelphiu, Russell prekonal klubový rekord v počte trojok

Russell zaknihoval cenný zápis.
Russell zaknihoval cenný zápis.Profimedia
Los Angeles Lakers otočili v poslednej štvrtine piatkový duel NBA proti Philadelphii a vyhrali. S 23 bodmi a 19 doskokmi zažiaril Anthony Davis (31), sekundoval mu LeBron James (39). Rozohrávač D'Angelo Russell (28) prekonal klubový rekord v trojkách za jednu sezónu, ktorý doteraz držal so 183 trefami Nick Van Exel z ročníka 1994/95.

LA Lakers - Philadelphia 101:94

Russell trafil 184. trojku sezóny zhruba v polovici prvej štvrtiny. Celkom zaznamenal 14 bodov, keď nazbieral štyri trojky z desiatich pokusov, pridal aj päť doskokov a tri asistencie. Poslednú štvrtinu slávny kalifornský tím vyhral 26:18.

Hostia, ktorým dlhodobo chýba opora Joel Embiid, sa spoliehali na Tyresea Maxeyho, ten zaznamenal 27 bodov, z toho 22 v druhom polčase. Kelly Oubre Jr. pridal ďalších 19 a Tobias Harris nazbieral double-double za 16 bodov a 13 doskokov. Sixers boli horší na doskoku (42:54) a z poľa strieľali len s 34-percentmou úspešnosťou.

San Antonio - Memphis 97:99

Victor Wembanyama predviedol skvelý strelecký výkon, nazbieral 31 bodov, 16 doskokov, päť asistencií a tri bloky. San Antonio však s Memphisom prehralo. Necelých 17 sekúnd pred koncom zápasu rozohrávač Spurs Tre Jones vyrovnal na 97:97, ale Jaren Jackson Jr. rozohodol náročnou strelou 1,2 sekundy pred sirénou.

"Boli sme v absolútnom pokoji, Jaren aj jeho spoluhráči. Pripravili si dobrú pozíciu a trafili poslednú strelu tak, ako sme chceli," pochvaľoval si tréner Memphisu Taylor Jenkins. Jackson bol hviezdou Grizzlies s 28 bodmi a siedmimi doskokmi, Santi Aldama pridal 15 bodov a 13 doskokov a Scotty Pippen Jr. 18 bodov.

San Antoniu okrem Wembanyamu, ktorý okrem iného stratil sedem lôpt, nestačilo 27 bodov Devina Vassella alebo 16 bodov a sedem doskokov Jonesa. Spurs sú na západe beznádejne poslední s bilanciou 15:55, rovnako ako oni už ale šancu na vyraďovacie boje stratil aj Memphis, ktorý je s bilanciou 24:47 o 8,5 duelu pred nimi.

Detroit - Boston 102:129

Líder súťaže Boston si pripísal ďalšie jasné víťazstvo. Hviezdou bol Jaylen Brown s 33 bodmi, Payton Pritchard pridal 20 bodov a deväť asistencií, Kristaps Porzingis aj Derrick White zaznamenali 19 bodov. Posledný menovaný nazbieral aj 11 asistencií a osem doskokov.

Pistons nedokázali využiť absenciu hviezdy hostí Jaysona Tatuma ani solídny výkon svojho Jamesa Wisemana, ktorý si pripísal 24 bodov a deväť doskokov, keď premenil 11 z 13 striel z poľa. Obaja súperi sa nachádzajú na opačnom póle tabuľky - Boston je prvý s bilanciou 56:14, Detroit posledný s pomerom 12:58.