Lakers vedie nad obhajcami, Knicks doma sériu vyrovnali

Anthony Davis (úplne vľavo) bol hviezdou duelu.
Anthony Davis (úplne vľavo) bol hviezdou duelu.Profimedia
Basketbalová NBA mala na programe dva súboje druhého kola play-off. O víťazoch oboch sa rozhodlo v posledných minútach.

New York Knicks - Miami Heat 111:105

/ stav série 1:1 /

Newyorčania zmazali na domácej palubovke šesťbodové manko Miami zo štvrtej štvrtiny a rovnakým spôsobom svojho súpera porazili, čím vyrovnali stav série na 1:1.

Hneď traja najlepší strelci duelu pochádzali z tábora Knicks. Jalen Brunson nastrieľal 30 bodov, Julius Randle 25 (pridal 12 doskokov a osem asistencií) a R.J. Barrett 24 bodov. Z tábora hostí zaznamenal 22 bodov Caleb Martin

Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 112:117

/ stav série 0:1 /

Lakers vedú v sérii nad obhajcom titulu z Golden State na duely 1:0. Warriors prehrávali v poslednom dejstve už o 14 bodov, ale zhodnou sériou priebeh vyrovnali na 112:112. Následne padli štyri koše len zo strany Los Angeles.

Hlavným mužom hostí bol Anthony Davis s 30 bodmi a neuveriteľnými 23 doskokmi. Za domácich kontroval Stephen Curry s 27 bodmi.