Milwaukee prehralo so Sacramentom po ôsmich rokoch, Boston potiahol 38-bodový Tatum

Tatum mal značný podiel na triumfe Celtics.
Tatum mal značný podiel na triumfe Celtics.Profimedia
Boston si v NBA poradil s Utahom, pripísal si tretiu výhru za sebou a ôsmu z posledných 10 stretnutí. Hviezdou Celtics, ktorým chýbal Jaylen Brown (27) či Kristaps Porzingis (28), bol Jayson Tatum (26) s 38 bodmi a šiestimi doskokmi. Zatiaľ čo líder Východnej konferencie nezaváhal, druhé Milwaukee prehralo v Sacramente. Kings porazili Bucks prvýkrát po ôsmich rokoch.

Utah - Boston 107:123

Boston len za prvú štvrtinu nastrieľal Utahu 44 bodov a kľúčovú poslednú časť ovládol 25:16. Hráči Jazz sa v tretej štvrtine dostali na rozdiel dvoch bodov, Celtics však odpovedali rozhodujúcou šnúrou 20:0. Derrick White bol s 24 bodmi druhým najlepším strelcom víťazov.

"Hráme veľa zápasov, takže je jasné, že nebudeme perfektní každý večer. Musíte si ale zvyknúť a veriť, že budete mať viac dobrých dní ako zlých," povedal Tatum. Celtics strieľali trojky so 41-percentnou úspešnosťou a súpera zdolali 22:8 na body z druhých šancí. Utah, ktorému chýbal najlepší strelec Lauri Markkanen, viedol Keyonte George s 26 bodmi.

Sacramento - Milwaukee 129:94

Sacramento ukončilo sériu 15 porážok s Milwaukee a Bucks zdolalo prvýkrát od 1. februára 2016. "Odviedli sme skvelú prácu v defenzíve, čo poháňalo náš útok. Áno, dali sme takmer 130 bodov, ale myslím si, že sme predviedli celkovo veľmi komplexný výkon " uviedol De'Aaron Fox, ktorý si pripísal 29 bodov a sedem asistencií. Domantas Sabonis pridal ďalších 22 bodov, 11 doskokov a osem asistencií.

Giannis Antentokounmpo sa snažil potiahnuť hostí 30 bodmi a 13 doskokmi, ale ďalším oporám sa nedarilo. Damian Lillard zaznamenal len 10 bodov, keď za 33 minút trafil iba dve z 12 striel, Malik Beasley si pripísal 11 bodov.

LA Clippers - Minnesota 100:118

Minnesota sa dotiahla na vedúcu Oklahomu v tabuľke Západnej konferencie vďaka víťazstvu nad Clippers. Hostia doťahovali stratu až 22 bodov. Wolves dominovali v druhom polčase 63:37. Anthony Edwards nazbieral 37 bodov a Nickeil Alexander-Walker pridal 28.

Clippers sa spoliehali na Paula Georgea s 22 bodmi, Kawhi Leonard musel ešte v prvom polčase odstúpiť pre zranenie chrbta. Odohral iba 12 minút. Na druhej strane si francúzsky pivot Rudy Gobert poranil rebro, dovtedy mal osem bodov a 11 doskokov.

Oklahoma City - Indiana 111:121

San Antonio - Houston 101:103

NY Knicks - Philadelphia 106:79

Memphis - Washington 109:97