Prvé triple-double sezóny pre Jamesa, súboj ťažkých váh videla Philadelphia

LeBron James zakončuje pod tlakom Domantasa Sabonisa.
LeBron James zakončuje pod tlakom Domantasa Sabonisa.Profimedia
Basketbalisti Sacramenta zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NBA na palubovke Los Angeles Lakers 125:110. Kings si pripísali štvrtý triumf v sérii. LeBron James (38) zaznamenal svoje 108. triple-double v kariére, no ani to nestačilo Lakers k úspechu.

LA Lakers - Sacramento 110:125

James si zapísal 28 bodov, 11 asistencií a 10 doskokov, dosiahol tak svoje prvé triple-double vo svojej 21. sezóne v NBA. Vyrovnal tak Jasona Kidda na historickom piatom mieste. Lakers prehrali po troch triumfoch a prvýkrát neuspeli pred vlastnými fanúšikmi.

Domantas Sabonis zaznamenal v drese Kings 29 bodov a 16 doskokov. De'Aaron Fox a Kevin Huerter prispeli zhodne 28 bodmi.

Philadelphia - Boston 107:117

Súboj ťažkých váh sledovali fanúšikovia vo Philadelphii. Oba celky vstupovali do súboja s bilanciou 8-2 z čela Východnej konferencie, z pohľadu skóre na tom bol lepšie Boston.

Hostia viedli na začiatku druhej štvrtiny o 17 bodov, lenže do polčasu už vyhrávali domáci. Duel sa lámal v záverečnej časti hry, keď 76ers vždy len doháňali manko, trikrát ho znížili na rozdiel bodu, no to bolo všetko, na čo sa zmohli.

Celtics potiahla dvojica Jayson Tatum a Derrick White s 29, respektíve 27 bodmi, 18 bodov a 10 doskokov zaknihoval Jrue Holiday. Na strane Philadelphie nastrieľali po 20 bodov Joel Embiid a Tyrese Maxey

Washington - Dallas 117:130

Atlanta - New York 114:116

Toronto - Milwaukee 112:128

Chicago - Orlando 94:96

Phoenix - Minnesota 133:115

Portland - Cleveland 95:109