Utah nastrieľal Detroitu 154 bodov, Indiana opäť našla recept na Milwaukee

Pacers si znovu poradili s mužstvom Bucks.
Pacers si znovu poradili s mužstvom Bucks.Profimedia
Basketbalisti Indiany zvíťazili v NBA nad Milwaukee a tretí najlepší tím súťaže porazili už po štvrtýkrát z piatich vzájomných stretnutí v sezóne. V ďalších ofenzívne ladených zápasoch Atlanta zdolala Oklahoma City a Utah vyhral nad Detroitom po predĺžení.

Indiana - Milwaukee 142:130

Indiana si k víťazstvu pomohla najmä výbornou treťou štvrtinou, ktorú ovládla 47:29. Tím ťahal najmä Tyrese Haliburton, ktorý zaznamenal 31 bodov a 12 asistencií. Pacers vyhrali piatykrát v rade. "Ako mladý tím chceme byť zakaždým, keď hráme so silnými súpermi, čo najlepšie pripravení. Rovnako ale musíme hrať aj proti ostatným, nielen s Bucks," povedal Haliburton.

Milwaukee prehralo s rovnakým súperom dva dni po tom, ako prišlo o 15 zápasov dlhú sériu domácej neporaziteľnosti. Nepomohlo ani 26 bodov, 11 doskokov a 8 asistencií Giannisa Antetokounmpa či 23 bodov Damiana Lillarda. Bucks sú vo Východnej konferencii druhí s bilanciou 24:10, Indiana je šiesta (19:14).

Atlanta - Oklahoma 141:138

Hoci Atlanta viedla proti Oklahome až o 21 bodov, napokon sa tešila len z tesného víťazstva. Isaiah Joe minul v poslednej sekunde trojku, ktorou mohol vyrovnať. Jalen Johnson zariadil 28 bodmi tímu Thunder prvú prehru v piatich zápasoch, Trae Young pridal 24 bodov a 11 asistencií. Pre 22-ročného Johnsona to bolo nové kariérne maximum, a to len päť dní po tom, ako nastrieľal 24 bodov Washingtonu. "Takýchto večerov bude mať ešte oveľa viac," pochválil Young svojho kolegu.

Hosťom nepomohlo ani 33 bodov, 13 doskokov a 8 asistencií Shaie Gilgeous-Alexandera či 21 bodov Jalena Williamsa. "Síce to nebol náš najlepší večer, ale som rád, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Nabudúce nesmieme nechať súpera diktovať tempo," povedal tréner Mark Daigneault.

Utah - Detroit 154:148

Jordan Clarkson trojkou necelé dve minúty pred koncom predĺženia určil stav 149:142 a nasmeroval mužstvo Jazz k víťazstve Jazz nad Detroitom. Pistons prehrali 30. súboj z posledných 31 v tejto sezóne. Clarkson, ktorý v predchádzajúcom dueli ako prvý hráč Utahu od roku 2008 nazbieral svoje triple-double, bol aj tentoraz lídrom tímu s 36 bodmi. Lauri Markkanen ich pridal 31 a Collin Sexton 25. Hosťom nestačilo 36 bodov, z toho osem trojok Bojana Bogdanoviča, 31 bodov a 12 asistencií Cadea Cunninghama či 27 bodov Aleca Burksa.

Ďalšie zápasy NBA

Luka Dončič prispel 41 bodmi k víťazstvu Dallasu nad Portlandom 126:97. Kyrie Irving pridal 29 bodov a deväť doskokov. Los Angeles Clippers vyhrali 131:122 na palubovke oslabeného Phoenixu, ktorému chýbal Kevin DurantPaul George sa blysol 33 bodmi, Kawhi Leonard pridal 30 a Devin Booker viedol porazený tím 35 bodmi. Lakers prehrali doma s Miami 96:110 napriek 29 bodom a 17 doskokom Anthonyho Davisa.