Hokejisti Nitry vyhrali Kontinentálny pohár

Hokejisti Nitry vyhrali Kontinentálny pohárTASR
Hokejisti Nitry triumfovali v Kontinentálnom pohári v ročníku 2022/23.

HK Nitra - Cardiff Devils 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Góly: 15. Krivošík (Gill, Green), 16. Lacka (Pekarčík), 20. Tvrdoň – 34. Sanford, 47. Cox (Penny)

Po víťazstvách s talianskym Asiagom a francúzskym Angers zdolali v nedeľu aj britský Cardiff 3:2 a nazbierali vo finálovej skupine osem bodov. Nitra nenašla premožiteľa v žiadnom zo šiestich duelov počas dvoch fáz turnaja.

Nitrania si vypracovali trojgólový náskok v úvodnej tretine, čím položili základ úspechu. Cardiff dokázal zdramatizovať duel a v záverečných minútach mal výhodu päťminútovej presilovej hry.

"Corgoni" sa dokázali s vypätím všetkých síl ubrániť a to aj napriek tomu, že počas celého stretnutia hrali iba na päť obrancov. Dôležitým pilierom pri triumfe Nitry bol brankár Libor Kašík, ktorý zlikvidoval 45 striel súpera.

Klub spod Zobora sa stal piatym slovenským účastníkom, ktorý vyhral Kontinentálny pohár. V minulosti to dokázali Košice (1998), Slovan (2004), Zvolen (2005) a Martin (2009). V historickej tabuľke má Slovensko najviac titulov a to päť.