Dva góly Daňa nestačili na výhru, Štetka pomohol Pardubiciam

Daňo síce žiaril, ale Třinec prehral.
Daňo síce žiaril, ale Třinec prehral.Profimedia
Slovenský hokejista Marko Daňo (28) zaznamenal v stredajšom zápase 46. kola českej extraligy dva góly, jeho Třinec však prehral v Liberci 2:3 po predĺžení.

České Budějovice - Pardubice 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)

Góly: 4. Valský, 26. Hanzl, 46. Gulaš – 11. Vondráček, 12. ŠTETKA, 25. Radil, 51. L. Sedlák (ČEREŠŇÁK), 57. Radil, 59. Radil, 59. Musil

K triumfu lídra nad predposledným tímom súťaže prispel presným zásahom slovenský útočník Pavol Štetka, jeho spoluhráč z obrany Peter Čerešňák si pripísal bod za asistenciu. Pardubice majú na čele tabuľky 15-bodový náskok pred Vítkovicami, ktoré zdolali Olomouc 3:1.

Vítkovice - Olomouc 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 24. Krieger, 38. Mueller, 47. Fridrich – 34. Mareš

Karlove Vary - Sparta Praha 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)

Góly: 11. Redlich, 18. Koblasa, 59. Redlich – 5. Forman, 12. Kousal, 18. Thorell, 29. Buchtele, 45. Tomášek, 46. Buchtele

Kladno - Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 25. Zikmund, 59. Dotchin – 28. Pýcha

Kometa Brno - Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Zbořil, 30. POSPÍŠIL, 53. Strömberg (ĎALOGA)

V drese Komety Brno skóroval Kristián Pospíšil a Marek Ďaloga zaznamenal asistenciu, pričom ich tím si poradil s Plzňou 3:0.

Hradec Králové - Litvínov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 11. Pavlík, 14. Zachar (ROSANDIČ, OKULIAR), 54. Chalupa

Liberec - Třinec 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 12. Balinskis, 51. Nedomlel, 63. Birner – 21. DAŇO (MARCINKO), 28. DAŇO (HREHORČÁK)

Marko Daňo otočil v prostrednej časti nepriaznivé skóre, pri jeho presných zásahoch si pripísali asistencie krajania Tomáš Marcinko a Patrik Hrehorčák. Domáci však dokázali vyrovnať a v predĺžení streliť víťazný gól. Daňo je so 45 bodmi (26+19) najproduktívnejší hráč súťaže.