Fritz pri svojej premiére zdolal Nadala bez straty setu

Taylor Fritz zdolal nasadenú jednotku Rafaela Nadala.
Profimedia
Americkému tenistovi Taylorovi Fritzovi (25) vyšiel debut na Turnaji majstrov. V dueli zelenej skupiny zdolal v Turíne najvyššie nasadeného Španiela Rafaela Nadala (36) a odplatil mu prehru zo štvrťfinále Wimbledonu.

Taylor Fritz (USA-8) - Rafael Nadal (Šp.-1) 7:6 (3), 6:1

Nadal odvrátil v prvom sete súboja s Fritzom tri brejkbaly. V tajbrejku ale ťahal za kratší koniec. Začal ho dvojchybou. Američan následne pri svojom podaní odskočil Španielovi na 3:0 a náskok pretavil v zisk úvodného dejstva. Nadal robil v dôležitých momentoch priveľa nevynútených chýb.

V druhom sete prišiel za stavu 1:2 o servis a Fritz už šancu na zisk cenného skalpu z rúk nepustil. "Kľúčom k víťazstvu bol tajbrejk prvého setu, v ktorom som zahral výborne. V druhom dejstve som profitoval z dvojitého brejku. S výkonom som spokojný, podarilo sa mi presadiť mojou hrou," uviedol Fritz v pozápasovom rozhovore.