Fritz si poradil s Augerom-Aliassimeom a je tretím semifinalistom

Profimedia
Americký tenista Taylor Fritz (25) sa stal tretím semifinalistom Turnaja majstrov v Turíne. V záverečnom dueli zelenej skupiny zdolal v priamom súboji o postup Kanaďana Felixa Augera-Aliassimea (22).

V tabuľke obsadil druhé miesto za Nórom Casperom Ruudom, ktorý vo štvrtok prehral so Španielom Rafaelom Nadalom 5:7, 5:7.

Taylor Fritz (USA-8) - Felix Auger-Aliassime (Kan.-5) 7:6 (4), 6:7 (5), 6:2

V prvom sete si Fritz i Auger-Aliassime suverénne vyhrávali svoje podania, a tak rozhodnutie padlo v tajbrejku, v ktorom mal navrch Američan. Na začiatku druhého dejstva mal Auger-Aliassime k dispozícii tri brejkbaly, no nevyužil ich a v koncovke setu opäť prišiel na rad tajbrejk.

V skrátenej hre viedol Fritz 3:1, ale Kanaďan otočil nepriaznivý vývoj a vynútil si tretí set. V ňom vďaka dvom brejkom slávil úspech Fritz.

"Je to pre mňa obrovská vec. Cítil som, že tu budem hrať dobre. Mám pocit, že hrám svoj najlepší tenis proti najlepším hráčom," povedal víťaz pre portál nittoatpfinals.com.