Bénes aj naďalej pri streleckej chuti, jeho gól na víťazstvo Hamburgu nestačil

Bénes skóroval a asistoval.
Bénes skóroval a asistoval.Profimedia
Slovenský futbalový reprezentant László Bénes (26) prežíva vo farbách nemeckého Hamburgu mimoriadne vydarenú sezónu. Gólovo sa presadil aj v nedeľnom stretnutí 19. kola druhej najvyššej súťaže.

Hamburg - Karlsruher 3:4

Bénes zažil mimoriadne produktívny zápas, najskôr zaznamenal asistenciu na gól Bakeryho Jattu, ktorý znamenal zníženie na 1:2 po dvoch zásahoch hosťujúceho Jatoviča v rozmedzí troch minút. Slovenský futbalista následne v 35. minúte vyrovnal, jeho mužstvo však duel nezvládlo a po prestrelke napokon doma nezískalo ani bod.

Hamburg bojuje o návrat do prvej Bundesligy a v tabuľke klesol na 4. miesto o bod za Kiel. Bénes si vo svojom osemnástom ligovom stretnutí pripísal jubilejný desiaty gól, na konte má aj 7 asistencií a celkovo je tretím najlepším strelcom súťaže.