Strelecká slina Bénesa nevysychá, odniesla si to Pekaríkova Hertha

Strelecká slina Bénesa pokračuje, odniesla si to Pekaríkova Hertha
Strelecká slina Bénesa pokračuje, odniesla si to Pekaríkova HerthaProfimedia
Slovenský stredopoliar László Bénes (25) pokračuje vo skvelých výkonoch, keď v sobotňajšom zápase 2. nemeckej Bundesligy prispel premenenou penaltou k triumfu svojho Hamburgu nad hosťami z Herthy Berlín 3:0, za ktorých nastúpil aj Peter Pekarík (36).

Hamburg - Hertha Berlín 3:0

Bénes poslal pokutový kop s veľkou istotou doprostred brány, čo gólman neuhádol, skočil k ľavej žrdi, a 25-ročný futbalista tak zvýšil stav súboja 2:0 tesne pred polčasom.

Bývalý hráč Žiliny či Mönchengladbachu v aktuálnej sezóne strelil už štvrtý gól (tretí v lige), čím dopomohol k prvému miestu pre SV po neúplných troch kolách. V rámci Flashscore Hodnotenia mu v zápase patrila tretia najvyššia známka 7,9.

Flashscore Hodnotenie zápasu.
Flashscore Hodnotenie zápasu.Flashscore

Peter Pekarík naskočil do stretnutia po prestávke. Pre pravého obrancu a dlhoročného člena slovenskej reprezentácie to bol prvý súťažný duel v sezóne 2023/2024. Zatiaľ čo Hamburg tróni pelotónu druhej Bundesligy, Hertha je po vypadnutí z nemeckej elity na jeho konci.