Bero s asistenciou, trápiaci sa Bayern spasil kanonier Kane

Kane sa presadil dvakrát.
Kane sa presadil dvakrát.Profimedia
23. kolo nemeckej Bundesligy pokračovalo v sobotu porciou piatich zápasov. Vedieť dal o sebe slovenský futbalista Matúš Bero (28), hoci jeho Bochum ťahal za kratší koniec v súboji s Mönchengladbachom. Bayern Mníchov v závere vydrel víťazstvo nad Lipskom.

Borussia Mönchengladbach - VfL Bochum 5:2

Za hostí odohral celý zápas Slovák Matúš Bero, ktorý asistoval v 88. minúte pri góle Kevena Schlotterbecka na 2:4. Ich tím je v tabuľke na trinástom mieste, o dve pozície a skóre za svojím sobotňajším súperom. Zápas v Mönchengladbachu sa začal o desať minút neskôr. Početné davy fanúšikov vytvorili v meste rozsiahle kolóny, v dôsledku ktorých požiadala o posunutie úvodného výkopu miestna polícia.

Bayern - Lipsko 2:1

Oba góly domácich strelil anglický kanonier Harry Kane, ktorý je aj naďalej najlepším strelcom súťaže s 27 presnými zásahmi. Úradujúci majstri tak majú na druhom mieste tabuľky osembodovú stratu na lídra Bayer Leverkusen. Bavori odohrali proti Lipsku svoj 1000. zápas na domácom štadióne v Bundeslige, čo sa doteraz nepodarilo nijakému inému tímu.