Bochum s Berom v základe uspel po dvoch mesiacoch. Odskočili zostupovým priečkam

Matúš Bero odohral takmer plnú minutáž.
Matúš Bero odohral takmer plnú minutáž.Profimedia
Bochum, ktorý bojuje o udržanie sa v Bundeslige, zdolal v predohrávke 31. kola Hoffenheim 3:2 a po dvoch mesiacoch a ôsmich zápasoch ukončil sériu bez víťazstva.

Bochum - Hoffenheim 3:2

Domáci viedli v zápase už 3:0. V prvom polčase dvakrát skóroval Kevin Stöger. Jeden z dvoch zásahov strelil efektne z priameho kopu. Premiérovo z tejto parkety v sezóne. Aj vďaka tomu sa podieľal už na štrnástich góloch (6+8). V ročníku 07/08 dosiahol na lepšie číslo iba bývalý slovenský reprezentant Stanislav Šesták (20). Presne mieril aj Felix Passlack. Hoffenheim dokázal znížiť deficit až v záverečnej štvrťhodine vďaka dvom gólom Andreja Kramariča.

Na trávniku nechýbal Slovák Matúš Bero. V domácich farbách odohral 88 minút. Vďaka šiestemu víťazstvu v sezóne Bochum aspoň dočasne opustil 16. priečku a posunul sa na štrnástu, zaručujúcu priamu záchranu. Hoffenheim zostal deviaty s odstupom šiestich bodov na pohárové priečky.