Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Futbal nielen spája, ale aj pomáha. Bayern podal pomocnú ruku zasiahnutým povodňami

Bavori s veľkým gestom.
Bavori s veľkým gestom.Profimedia
Nemecký futbalový klub Bayern Mníchov daroval milión eur zasiahnutým povodňami, ktoré v uplynulých dňoch postihli juh krajiny.

"Povodne spôsobili veľké škody a hrozné utrpenie. Najmä v takýchto výnimočných situáciách je potrebný zvláštny duch komunity, ako v súčasnosti demonštruje veľa ľudí. FC Bayern chce prejaviť solidaritu a podporiť zasiahnutých," citovala agentúra dpa prezidenta klubu Herberta Hainera. Klub rozhodne "o presnom použití prostriedkov v krátkom čase".

"Ako klub stojíme za spolupatričnosťou a ľudskosťou a zaviazali sme sa pomáhať tým, ktorí sú v núdzi nie vlastnou vinou. S následkami tejto prírodnej katastrofy priamo pred našimi dverami musíme držať spolu a chceme spraviť všetko, aby sme poskytli rýchlu pomoc zasiahnutým," povedal generálny riaditeľ Jan-Christian Dreesen.

Silné dažde a záplavy v dvoch nemeckých spolkových krajinách Bavorsko a Bádensko-Württembersko spôsobili počas víkendu veľké škody a podľa meteorologickej služby by mali prísť do oblasti ďalšie dažde. Povodne si doteraz vyžiadali štyri obete a v priebehu uplynulých dní museli úrady evakuovať tisíce ľudí.