Kompany bude údajne novým trénerom Bayernu, podľa Sky príde oznámenie už cez víkend

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Kompany bude údajne novým trénerom Bayernu, podľa Sky príde oznámenie už cez víkend

Kompany ako manažér Burnley.
Kompany ako manažér Burnley.Profimedia
Dohoda medzi nemeckým futbalovým klubom Bayern Mníchov a trénerom Vincentom Kompanym (38) je na spadnutie. Podľa televízie Sky sú obe strany v pokročilom štádiu rozhovorov a o vzájomnej spolupráci by mohli informovať už v priebehu tohto víkendu.

Kompany pôsobí od roku 2022 na lavičke Burnley. Vo svojej úvodnej sezóne priviedol tím do anglickej Premier League, ale v uplynulom ročníku ho nedokázal udržať medzi elitou a skončil na zostupovom 19. mieste.

V súvislosti s Bayernom sa začalo jeho meno skloňovať tento týždeň, 38-ročný Belgičan údajne presvedčil člena predstavenstva Maxa Eberla aj športového riaditeľa Christopha Freunda. Dohodnúť sa mali na trojročnom kontrakte.

Sky ďalej informovala, že čestný prezident Bayernu Uli Hoeness uprednostňoval návrat Hansiho Flicka, ktorý však údajne prijal ponuku od FC Barcelona.

Bavori hľadajú náhradu za odchádzajúceho Thomasa Tuchela. Klub prejavil záujem o Xabiho Alonsa z Bayeru Leverkusen, kouča nemeckej reprezentácie Juliana Nagelsmanma i rakúskeho kormidelníka Ralfa Rangnicka, ktorí však deklarovali, že zostávajú na svojich pôvodných pozíciách. Informácie priniesla agentúra DPA.