Semifinále po štyroch rokoch. Sociedad zdolal v Copa del Rey súpera z Viga

Real si zahrá v ďalšej fáze súťaže.
Real si zahrá v ďalšej fáze súťaže.Profimedia
Futbalisti Realu Sociedad si vybojovali postup do semifinále Španielskeho pohára po víťazstve 2:1 na pôde Celty Vigo. Domácim tak nevyšla odveta za tri dni starú prehru v ligovej súťaži.

Celta Vigo - Real Sociedad 1:2

K postupu zavelil už v 2. minúte Mikel Oyarzabal, v nedávnom ligovom stretnutí pritom Baskovia potrebovali na úvodný gól len o deväť minút viac. Španielovi tento súper zjavne sedí, proti Celte strelil v 18 dueloch už osem gólov, rovnaký počet má na konte aj proti Bilbau. Na skorý zásah kapitána po zmene strán naviazal nováčik v zostave Sheraldo Becker, presadil sa pri svojom premiérovom štarte po príchode z Unionu Berlín. Tento hráč je prvým debutantom v drese Realu od Umara Sadiqa (september 2022), ktorý sa počas svojho debutu strelil gól.

Hostia postúpili do semifinále pohára prvýkrát od roku 2020.