Fiorentina sa vo finále Coppa Italia stretne s Interom, odveta s Cremonese gól nepriniesla

Fiorentina si vybojovala účasť vo finále.
Fiorentina si vybojovala účasť vo finále.Profimedia
Futbalisti Fiorentiny remizovali v odvete semifinále Talianskeho pohára s Cremonese a po víťazstve 2:0 v prvom dueli postúpili do finále.

Fiorentina - Cremonese 0:0

Domáci si do druhého zápasu priviezli pohodlný dvojgólový náskok a tak súboj veľa futbalového vzrušenia nepriniesol. Prvý vážnejší moment sa udial až v 73. minúte, keď Cremonese pohrozilo po rohovom kope. Charles Pickel a gólman Fiorentiny Terracciano boli pri lopte v podstate v rovnakej chvíli a tá sa po ich súboji odrazila vedľa brány. Hostia sa dožadovali ďalšieho rohu, rozhodca však videl posledný dotyk od Pickela.

O dve minúty neskôr zaútočili hostitelia do otvorenej obrany súpera. Arthur Cabral posunul loptu Nicolásovi Gonzálezovi, ktorý si ju prehodil na ľavačku a jeho technický pokus skončil vedľa vzdialenejšej tyče. Gól nepadol ani v záverečných piatich nadstavených minútach a tak sa hráči "Violy" môžu tešiť na finálový súboj s milánskym Interom, ktorý je na programe 24. mája.