Inter zabral proti Empoli, Lukaku sa zaskvel dvomi gólmi. Víťazne aj AC

Majster z Milána má tri body.
Majster z Milána má tri body.Profimedia
Futbalisti Interu porazili v 31. kole talianskej Serie A Empoli. Tri body majú aj Monza, Udinese a AC Miláno.

Empoli - Inter Miláno 0:3 (0:0)

Góly: 48. a 76. Lukaku, 88. Martínez

Všetko podstatné sa udialo až po zmene strán. V 48. minúte poslal Inter do vedenia Romelu Lukaku, ktorý si narazil loptu s Marcelom Brozovičom a následne presne zamieril pravačkou k zadnej tyči. Svoj druhý gól v zápase pridal v 76. minúte. Zaujímavosťou je, že sa v poslednom čase hovorí o jeho letnom návrate do Chelsea, keďže Inter údajne nemá záujem o predĺženie hosťovania.

Triumf milánskeho celku pečatil dve minúty pred koncom Lautaro Martínez. Interu patrí v neúplnej tabuľke 5. priečka, domáci sú 15.

AC Monza - AC Fiorentina 3:2 (2:2)

Góly: 26. Biraghi (vl.), 43. Mota, 59. Pessina (pen.) – 8. Kouame, 13. Saponara

Domáci prehrávali po trinástich minútach s "Violou" už 0:2, no počas zvyšného priebehu sa im podarilo otočiť výsledok aj za pomoci vlastného gólu Biraghiho a úspešne premeneného pokutového kopu Pessinu.

Udinese Calcio - US Cremonese 3:0 (3:0)

Góly: 2. Samardžič, 27. Perez, 36. Success

Udinese je po víťazstve na 9. mieste. Hosťom patrí 19. priečka, ktorá znamená zostup do nižšej súťaže.

AC Miláno - Lecce 2:0 (1:0)

Góly: 40. a 75. Leão

"Rossoneri" naberajú stratený dych. Po postupe do semifinále Ligy majstrov prežili tento týždeň ďalší úspešný večer. Svoje kvality opäť ukázala hlavná ofenzívna hviezda Rafael Leãole, ktorá zaznamenala dva góly. AC však stále čaká tuhý boj o kvalifikáciu do Ligy majstrov, momentálne je piate, s rovnakým počtom bodov ako štvrté rímske AS, ktoré má zápas k dobru.