Neapol vybuchol v pohári. Od Frosinone dostal doma štyri góly

Ani šéf lavičky Mazzarri nemohol uveriť vlastným očiam, čo videl na ihrisku od svojich zverencov.Profimedia
Už v osemfinále sa s domácim pohárom lúči obhajca talianskej Serie A Neapol. Pred svojimi fanúšikmi vybuchol proti Frosinone. V priebehu zápasu naskakoval z lavičky Stanislav Lobotka (29).

Neapol - Frosinone 0:4

"Partenopei" zdolali Frosinone vo všetkých predchádzajúcich šiestich zápasoch napriečk všetkými súťažami. Svoj slabší deň si vybrali v Talianskom pohári. Lodivod Mazzarri nechal svoje hviezdy oddychovať a zostavou poriadne premiešal. Po zmene strán ich postupne poslal na trávnik, ale práve po ich príchode sa hostia v priebehu piatich minút presadili dvakrát. V nadstavenom čase spečatili svoj historicky postup do štvrťfinále ďalšími dvomi zásahmi. Stanislav Lobotka sa dostal do hry v 54. minúte. Neapol prehral doma pohárový zápas o štyri góly prvýkrát od roku 1958 (s Laziom 0:4).