Škriniara čaká finále Francúzskeho pohára. PSG si proti Rennes udržalo čisté konto

Milan Škriniar naskočil na záverečnú pätnásťminútovku.
Milan Škriniar naskočil na záverečnú pätnásťminútovku.AFP
Futbalisti Paríža St. Germain so slovenským obrancom Milanom Škriniarom (29) postúpili do finále Francúzskeho pohára. V stredajšom semifinálovom zápase v Parku princov zdolali Stade Rennes 1:0. O víťazstve úradujúceho majstra rozhodol gól Kyliana Mbappého zo 40. minúty (25).

PSG - Rennes 1:0

Mbappé mohol otvoriť skóre už v 37. minúte, ale nepremenil pokutový kop, keď jeho strelu z bieleho bodu zneškodnil Steve Mandanda. Domáci kanonier si to vynahradil o tri minúty neskôr, presadil sa tečovanou strelou po prihrávke Fabiana Ruiza. Škriniar začal zápas na lavičke náhradníkov, na ihrisko sa dostal v 75. minúte. PSG narazí vo finále pohára na Olympique Lyon, ktorý ešte v utorok vyradil Valenciennes (3:0).

Štatistika zápasu.
Štatistika zápasu.Flashscore

Parížania postúpili do jubilejného dvadsiateho finále domáceho pohára, vďaka čomu v historickej tabuľke prekonali svojho odvekého rivala Marseille (19).