Derby medzi Ajaxom a Feyenoordom nedohrali, vyčíňali fanúšikovia

Fanúšikovia o sebe dali opäť vedieť.
Fanúšikovia o sebe dali opäť vedieť.Profimedia
Nedeľňajšie derby medzi futbalistami Ajaxu Amsterdam a Feyenoordu Rotterdam nedohrali pre vyčíňanie fanúšikov, ktorí opakovane zapaľovali pyrotechniku a dymovnice hádzali na trávnik. Rozhodcovia duel 6. kola Eredivisie najprv v závere prvého polčasu na niekoľko minút prerušili a v úvode druhého definitívne ukončili za stavu 3:0 pre hostí.

Ajax - Feyenoord 0:3 (nedohrané)

V najväčšom holandskom derby nastúpil v základe Feyenoordu slovenský obranca David Hancko, jeho krajan Leo Sauer bol pripravený na lavičke. Hostia mali skvelý vstup a v 18. minúte viedli 2:0 po góloch Santiaga Giméneza, v 37. minúte pridal tretí gól Igor Paixao a následne sa začali aj výtržnosti. Na zápas nemali oficiálne prístup fanúšikovia rotterdamského klubu.

O osude stretnutia rozhodne vedenie súťaže, ktoré ho môže skontumovať v prospech Feyenoordu, alebo nechal dohrať na neutrálnom ihrisku bez divákov.