Derby o Rotterdam v réžii Hancka. Slovák bol najlepšie hodnoteným hráčom duelu

Hancko opäť ukázal svoje kvality.
Hancko opäť ukázal svoje kvality.Profimedia
Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko (26) strelil svoj prvý gól v prebiehajúcej sezóne holandskej Eredivisie. V nedeľňajšom domácom zápase 21. kola ním pomohol k víťazstvu Feyenoordu Rotterdam nad mestským rivalom Spartou 2:0.

Hancko otvoril v 57. minúte skóre stretnutia, keď premenil pokutový kop po faule Djanga Warmerdama na domáceho krídelníka Yankubu Minteha. Bol to jeho prvý ligový gól v 21. tohtosezónnom zápase. Hancko však už na jeseň skóroval v drese Feyenoordu v Lige majstrov, keď sa presadil v 2. kole skupinovej fázy proti Atleticu Madrid. Rodák z Prievidze si v hodnotení Flashscore vyslúžil najvyššiu známku 8.7 spomedzi všetkých hráčov na trávniku.

Slovák odohral proti Sparte na stopérskom poste celý zápas. Triumf domácich poistil v 63. minúte Lutsharel Geertruida. Feyenoord si upevnil druhé miesto v tabuľke, za lídrom PSV Eindhoven zaostáva o desať bodov. Sparta figuruje na 10. priečke.