Dunajská Streda otočila skóre proti Podbrezovej a získala tri body

Dunajská Streda otočila skóre proti Podbrezovej a získala tri bodyTASR
Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili v nedeľňajšom zápase 15. kola Fortuna ligy nad FK Železiarne Podbrezová 2:1, keď dvoma gólmi Nikolu Krstoviča (22) v záverečnej polhodine otočili nepriaznivý stav. DAC si vďaka výhre upevnil tretie miesto v tabuľke.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Železiarne Podbrezová 2:1 (0:0)

Góly: 59. a 86. Krstovič - 52. Moses

Mužstvá nastúpili s cieľom odčiniť vypadnutia zo Slovnaft Cupu. Prvá šanca prišla na strane Podbrezovej, keď sa v 5. minúte po rohovom kope dostala lopta k Pavúkovi, jeho strelu Petráš bravúrne vyrazil.

O peknú akciu sa postaral v 18. minúte Szánthó, ktorého strelu kryl Ludha. V 35. minúte sa hostia dostali k priamemu kopu, ale s Bartošovou strelou si poradil Petráš. V 52. minúte išla Podbrezová do vedenia. Kováčik dostal výbornú dlhú prihrávku na pravej strane, loptu poslal pred bránu Mosesovi, ktorý z piatich metrov prekonal Petráša - 0:1.

V 59. minúte mohlo byť vyrovnané, Szánthó vysunul na pravej strane Pinta, spätnú prihrávku poslal z prvej na bránu Nebyla, ale Ludha na čiare kraľoval. V 69. minúte na rohový kop Ramadana najlepšie nabehol Krstovič a loptu poslal hlavou do siete. Domáci rozhodli v 86. minúte, keď sa k lopte v pokutovom území dostal Krstovič a z otočky upravil na 2:1.